Sierpniowe, bezpłatne warsztaty adaptacyjne dla rodziców

Nasze Przedszkola Olimpijskie tradycyjnie w sierpniu organizują  bezpłatne warsztaty adaptacyjne z myślą o rodzicach, którzy chcą przygotować oraz wspierać siebie i swoje dziecko na nowym etapie, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej.

Podczas warsztatów poruszamy takie tematy jak:

  • co to  jest adaptacja i dlaczego jest tak ważna;
  •  jak ocenić, kiedy nasze dziecko jest gotowe na rozpoczęcie przygody z przedszkolem;
  • co robić, jak rozmawiać z dzieckiem o tym, że pójdzie do przedszkola, kiedy już podejmiemy taką decyzję;
  • co może wspierać, a co utrudniać adaptację naszego dziecka / czego dzieci potrzebują, by poczuć się bezpiecznie w nowym dla siebie miejscu;
  •  jak towarzyszyć dziecku w rozstaniu, wspierając jego i swoje emocje;
  • jak przygotować „niezbędnik adaptacyjny”, który ułatwi rodzicom i dziecku rozpoczęcie nowej drogi edukacyjnej;
  • jak budować relację z nauczycielami naszego dziecka i dlaczego jest ona ważna w procesie adaptacji

Nasze sierpniowe warsztaty są okazją do oswojenia tematu adaptacji w przyjaznej atmosferze, w społeczności, która jest w podobnej sytuacji.  Spotkanie jest również szansą na poznanie i przećwiczenie konstruktywnych sposobów  na wspieranie dziecka i siebie w temacie rozpoczęcia edukacji w przedszkolu. Warsztaty dają przestrzeń dla rodziców o mówieniu o swoich wątpliwościach związanych z pójściem dziecka do przedszkola i okazją do poszukiwania rozwiązań, które będą wspierające dla rodzica.

Warsztaty prowadzi psycholog, która od lat współpracuje z naszym Przedszkolem Olimpijskim.

Facebook

Dlaczego warto nam zaufać

Kładziemy nacisk na naukę języków obcych oraz sport. Aktywnie korzystamy z outdoorowych uroków Niepołomic i zaznajamiamy dzieci z miejscem ich zamieszkania. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami kulturalny mi. Promujemy nasze dzieciaki, uczymy je od najmłodszych lat śmiałości w występach publiczny ch, komunikacji z innymi ludźmi.