Zabawa jest nauką. Nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

Sensoplastyka®

Sensoplastyka® to zajęcia wpływające na optymalny rozwój całego organizmu. Dziecko poznaje otaczający je świat poprzez zmysły. Poprzez kolorowe makarony, pachnące masy, lejące ciecze, twarde ziarna, nasz dotyk, wzrok, słuch, węch i smak są pobudzane. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Głównym celem zajęć jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coaching’owym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyki® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych.

 

Hipoterapia

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z koniem wykazuje dobroczynne działanie na wielu polach. Uspokaja, zwiększa pewność siebie, uczy samodzielności – a to dopiero początek listy korzyści. To doskonała forma nie tylko terapii, ale także poszerzania wiedzy o świecie, o relacjach, o sobie. Uczy uważności i odpowiedzialności – zarówno za siebie, jak i za zwierzę. Uczy współpracy z innymi i pozwala na tworzenie niepowtarzalnych więzi. Zwierzęta często tworzą specjalną więź z ludźmi, a szczególnie dotyczy to koni. Niewerbalna komunikacja między osobą a koniem wzmacnia powstającą więź emocjonalną. Podczas hipoterapii nasze Przedszkolaki ćwiczą i wykorzystują wiele różnych mięśni w swoim ciele. Równowaga, siła i zręczność są tu niezbędne.  Kolejną zaletą jest to, że temperatura ciała konia pomaga jeźdźcowi się zrelaksować.  Olimpijskie Przedszkolaki uwielbiają zajęcia z kochanymi konikami!

 

Logorytmika

Zastanawiacie się …..czym jest logorytmika? 🤗
To metoda pracy, w której głównymi elementami są ruch, słuch i słowo. Podczas zajęć angażowane są zarówno lewa jak i prawa półkula mózgu, co umożliwia całościowe wspieranie rozwoju mowy Dziecka.
Dzięki zabawom logorytmicznym Dzieci otrzymują wiele korzyści:
♥️usprawnianie fonacji i narządów mowy,
♥️usprawnienie słuchowe,
♥️zwiększanie poczucia rytmu,
♥️poprawę koordynacji ruchowej,
♥️poprawę koncentracji.
To tylko niektóre z wielu zalet tych zajęć. Co więcej, logorytmice zawsze towarzyszy doskonała zabawa!

 

Basen

Czy wiecie, że na basenie rozwijamy, nie tylko mięśnie, ale również mózg dziecka? Dla każdego rodzica istotny jest jego prawidłowy i harmonijny rozwój. Jak każdy wie, bez odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej, nie będzie to możliwe. To ona zapewnia dobrą kondycję i koordynację ruchową, co z kolei ma kluczowy wpływ poprawne funkcjonowanie tego drugiego, najważniejszego organu. Pływanie jest o tyle bardziej efektywne od innych sportów, iż podczas jego wykonywania działa cały aparat ruchowy – prawie wszystkie partie mięśni. Dodatkowo mięśnie te ulegają sporemu rozciągnięciu. Podczas cotygodniowych zajęć uczymy dzieci miłości, ale i pokory do wody.

 

Tenis ziemny

Głównym zadaniem realizowanym przez trenera podczas zajęć jest rozwijanie podstawowych zdolności motorycznych, zarówno o charakterze ogólnym, jak i specyficznym dla tenisa, a zwłaszcza koordynacji ruchowej. Jej opanowanie stanowi bazę oraz warunek późniejszego przyswojenia sobie przez ucznia umiejętności technicznych. Podczas zajęć dzieci uczą się rzucania, chwytania, pozostawania w ciągłym ruchu i równowadze, biegu w różnych kierunkach, zatrzymania, szybkiej zmiany kierunku. Uczą się również podstaw operowania rakietą i piłką: toczenia piłki za pomocą rakiety, noszenia, podbijania i kozłowania piłki oraz czucia momentu kontaktu piłki z naciągiem. Głównym elementem technicznym, które dziecko opanowuje na tym etapie jest punkt trafienia. Więcej na temat zajęć z tenisa w naszym przedszkolu znajdą Państwo na stronie: http://www.tenisniepolomice.pl/oferta

 

Język angielski z Native Speaker’em

Co dają naszym przedszkolakom zajęcia z Native Speaker’em?

  • szybciej i łatwiej opanowują naukę obcego języka,
  • wypowiedzi w języku obcym nie są dla nich „wydarzeniem” lub „występem” – traktują to jako jedną z wielu naturalnych umiejętności;
  • mają dobrze wyćwiczoną pamięć,
  • sprawnie radzą sobie z wielozadaniowością,
  • chętnie rozwiązują zadania / łamigłówki,
  • są elastyczne – łatwiej dostosowują się do zmian,
  • są bardziej otwarte na nowe, nieznane sytuacje,
  • łatwiej tworzą relacje z innymi.

Taniec współczesny

Czytajmy i tańczmy: te dwie rozrywki nigdy nie zaszkodzą światu.”

Nasze zajęcia taneczne rozwijają wśród dzieci ich psychomotorykę, poczucie rytmu, pamięć poprzez zapamiętywanie złożonych tanecznych układów. Zajęcia pobudzają endorfiny, czyli hormony szczęścia, które uaktywniają się podczas tanecznych ruchów. Taniec kształtuje charakter. Trener tańca przekazuje pewne pożądane zachowania i systematycznie wymaga ich przestrzegania. To uczy dziecko dyscypliny. Olimpijskie Przedszkolaki uwielbiają takie przedpołudnia!

 

Zajęcia artystyczne

Udział dziecka w zajęciach artystycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, pobudza kreatywność i wyobraźnię, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Nasze zajęcia artystyczne dotykają niemal każdej sfery szeroko pojętej sztuki.  Od malowania wyjątkowych obrazów metodą „mokre w mokrym” przy akompaniamencie muzyki klasycznej, poprzez świat metody Decoupage, po ceramikę i poznania ciekawostek z życia wielkich artystów takich Chopin, Paul Klee, Picasso czy Mozart. W każdym miesiącu roku szkolnego zajęcia artystyczne są dopasowane do tematyki miesięcznych planów pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Facebook

Dlaczego warto nam zaufać

Kładziemy nacisk na naukę języków obcych oraz sport. Aktywnie korzystamy z outdoorowych uroków Niepołomic i zaznajamiamy dzieci z miejscem ich zamieszkania. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami kulturalny mi. Promujemy nasze dzieciaki, uczymy je od najmłodszych lat śmiałości w występach publiczny ch, komunikacji z innymi ludźmi.